Cüneytbey Mh., Tabaş Yolu Küme Evleri No:3 Menderes / İzmir
alkin@alkin.com.tr
0 232 782 22 90
Alkın Türkçe
Alkın İngilizce

Hakkımızda


Firmamız, ALKIN KOMPRESÖR unvanı ile 1990 yılında Yüksek Uçak Mühendisi Erol Çiprut tarafından kurulmuş, 2012 yılında ise Aydın Trafo Makine ve Sanayi A.Ş. bünyesine geçmiştir. Sektörde 29 yıldır faaliyet gösteren firma yetkilileri ve çalışanlarımızın tecrübe ve bilgi birikimi 1960 yılında kaynak makinası imalatı ile başlayan, 1977 yılında pistonlu 1998 yılında ise vidalı kompresör üretimi ile devam eden 59 yıllık bir iş hayatına dayanmaktadır. ALKIN KOMPRESÖR üretim faaliyetlerini Menderes/İzmir’deki 3500msi kapalı olmak üzere toplam 16500m2 lik bir alanda sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve artan ihracat kapasitesi ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerindendir.

Özellikle savunma sanayii talep/ihtiyaçları doğrultusunda Yüksek Basınç Solunum Havası Kompresörleri, Dolum Kasaları, Booster, Orta ve Alçak Basınç Hava Kompresörleri, Azot Üretim Sistemi ile filtre grupları üretimini gerçekleştiren firmamız başta ABD olmak üzere yaklaşık 120 ülkeye ihracat yapmakta ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır.

Firmamız, Aydin Trafo MAK. SAN. ve TİC. A.Ş.’nin uzun yıllara dayanan üretim tecrübesi ile iç ve dış piyasada daha sağlam adımlar atmaktadır. Ar-Ge ve kalite güvence çalışmaları için gerekli olan yatırımlara önümüzdeki dönemlerde de devam edilecektir. Hedefimiz, sadece yüksek kaliteye sahip  hava kompresörlerini siz değerli müşterilerimize sunmakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda firmamız bünyesinde istihdam ettiğimiz hem mühendislik hem de mühendislik dışı geçmişleri olan çalışanlarımızın sürekli eğitim ve gelişimlerini  sağlamaktır. Teknik bilgi ve deneyimleri ile dünya genelinde kendini ispat etmiş olan firmalarımız bundan sonraki süreçte de kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinen anlayışlarıyla siz değerli müşterilerine hizmet vermekten büyük mutluluk duyacaktır.