Cüneytbey Mh., Tabaş Yolu Küme Evleri No:3 Menderes / İzmir
alkin@alkin.com.tr
0 232 782 22 90
Alkın Türkçe
Alkın İngilizce

Hakkımızda


Firmamız, 1990 yılında Yüksek Mühendis Erol Çiprut tarafından ALKIN KOMPRESÖR adıyla kurulmuştur. ALKIN KOMPRESÖR üretim faaliyetlerini Menderes/İzmir’deki 3500m2 si kapalı olmak üzere toplam 16500m2 lik bir alanda sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve artan ihracat kapasitesi ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerindendir.

Yüksek basınçlı solunum havası kompresör üretiminde öncü olan firmamız Haziran 2012 tarihinde, 1978 yılından bu yana pistonlu ve vidalı kompresör sektöründe faaliyet gösteren ve pazar lideri durumda olan AYDIN TRAFO MAK. SAN. VE TİC. A.Ş. bünyesine geçmiştir. 

Firmamız, iç piyasaya arzı yanında kurulduğundan itibaren üretiminin büyük bir kısmını yurtdışına ihraç etmektedir. ABD, Kanada, Fransa, Rusya, Endonezya, Güney Kore, Avustralya, BAE, Finlandiya, İsveç gibi yaklaşık 110 ülkeye ihracat yapmakta ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır.

Firmamız, Aydin Trafo MAK. SAN. ve TİC. A.Ş.’nin uzun yıllara dayanan üretim tecrübesi ile iç ve dış piyasada daha sağlam adımlar atmaktadır. Ar-Ge ve kalite güvence çalışmaları için gerekli olan yatırımlara önümüzdeki dönemlerde de devam edilecektir. Hedefimiz, sadece yüksek kaliteye sahip  hava kompresörlerini siz değerli müşterilerimize sunmakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda firmamız bünyesinde istihdam ettiğimiz hem mühendislik hem de mühendislik dışı geçmişleri olan çalışanlarımızın sürekli eğitim ve gelişimlerini  sağlamaktır. Teknik bilgi ve deneyimleri ile dünya genelinde kendini ispat etmiş olan firmalarımız bundan sonraki süreçte de kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinen anlayışlarıyla siz değerli müşterilerine hizmet vermekten büyük mutluluk duyacaktır.