Skip links

Hakkımızda

Alkın Kompresör

Alkın Kompresör Hakkında 2

Alkın Kompresör

Farklı sektörlere hitap eden ürünler ile, hızlı ve kaliteli servis anlayışı çerçevesinde üretim faliyetlerini gerçekleştirmektedir.
Aynı zamanda iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı, artan ihracat kapasitesi ve %80’in üzerindeki yerlilik oranı ile Türkiye’nin ilk ve tek yüksek basınç solunum havası kompresörü üretimini gerçekleştirmiştir.

Yerli ve Milli Üretim Anlayışı

Teknolojilerin geliştirilmesi ile hedefine katkı sağlamanın haklı gururunu yaşayan Alkın Kompresörün ana merkezi, faaliyetlerini 3.500 m2’si kapalı olmak üzere toplam 16500 m2’lik bir alanda, Menderes/İzmir’de sürdürmektedir.

30 Yılı Aşkın Deneyim

Aydın Trafo ile gerçekleştirilen iş ortaklığını takiben özellikle savunma sanayii talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yüksek basınç solunum havası kompresörleri, orta ve düşük basınç hava kompresörleri, yağsız kompresörler, dolum istasyonları, booster, azot üretim sistemi ile filtre grupları üretimi gerçekleştiren Alkın Kompresör, 120’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ar-Ge Merkezi

Tüm faliyetlerin, tek bir merkezden projelendirilmesi ve yönetilmesi, sektörel hakimiyetin artışı, daha yüksek bir teknoloji kapasitesi ve ürün-süreç yeniliğine öncülük etmesi için oluşturulan Ar-Ge departmanımız Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından 07.11.2018 tarihinde Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilmiştir.

Alkın Compresor About
Alkın Kompresör Hakkında

ALKIN KOMPRESÖR

Alanında Uzman Kompresör Üreticisi

Uluslararası ve askeri standartlarda teknoloji ve ürün geliştirme çalışmalarını yürüten Alkın Kompresör;

Misyonumuz;

Değişim ve gelişime açık rekabet edebilir, sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen, güvenli, müşteri memnuniyetini sağlayan, yasalara uygun ve insan sağlığı ile çevreye duyarlı ürünler geliştirmektir.

Değerlerimiz;

Sürdürülebilir çevre anlayışı çerçevesinde, rekabetçi yapıyı korurken dürüst, güvenilir, verimli ve daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla iş süreçlerini yönetmekteyi benimsemekteyiz.

Vizyonumuz ;

Kuruluşundaki amaçların gereklerini yerine getirirken, küresel pazarda paydaşlarımız için yarattığımız değerler sayesinde sürdürülebilir büyümeyi koruyan, rekabet gücümüz ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı sektörde öncü bir konumda olmaktır.

0

Yılı Aşkın Tecrübe

1990

Alkın Kompresör Kuruldu

Firmamız, 1990 yılında İzmir’in Menderes ilçesinde 16500 m2’lik bir alanda düşük basınç hava kompresör üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır.

1998

İlk Yüksek Basınç Kompresör Üretimi

Firmamız bünyesinde ilk yüksek basınç kompresör üretimi gerçekleştirilmiştir.

2007

Savunma Sanayii

Milli Gemi (MİLGEM) projesi ile savunma sanayinde aktif bir şekilde rol alınmaya başlanmıştır.

2012

Aydın Trafo Bünyesine Geçti

Alkın Kompresör, 1978 yılından bu yana sektör lideri olan Aydın Trafo Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesine geçmiştir.

2016

Türkiye’nin İlk Yüksek Basınç Su Soğutmalı Hava Kompresörü Üretildi

Türkiye’nin denizaltılarda kullanılmak üzere tasarlanan ilk 1500 lt/dk debili kompakt su soğutmalı yüksek basınç hava kompresörünün üretimi gerçekleştirilmiştir.

2018

Ar-Ge Merkezi

Ar-Ge Merkezimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilerek faaliyetlerine hız kazandırmıştır.

2020

Yeni Fabrika Yatırımı

İzmir Pancar Sanayi Bölgesinde 32.000 m2’lik alanda yeni fabrika yatırımına başlanılmıştır. 

Güvenilir
İş Ortaklarımız

Entegre Yönetim Sistemi Politikamız

Alkın Kompresör San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak sürekli ve kalıcı başarının yönetim sistemlerinin uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi ile sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenle;

- Müşterilerimizin beklentilerinin anlaşılması, tam olarak karşılanması ve müşteri memnuniyetinin arttırılması,
- Teknolojik gelişme ve yenilikleri takip ederek tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın eğitilmesi, bilinçlendirilmesi ve katılımlarının sağlanması,
- Risklerin ve fırsatların etkin şekilde saptanıp, ölçeklendirilerek iyileştirme için temellerin oluşturulması,
- Faaliyetlerimizde paydaşlarımıza karşı şeffaf olunması,
- İSG tehlikelerini ortadan kaldırarak sonucunda oluşabilecek riskleri azaltmayı öncelikli kılan faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve güvenli çalışma ortamının sağlanması,
- Tüm faaliyetlerimizin ulusal ve uluslararası yasal şartlar, müşteri şartları ve standartlarımıza uygun olarak yürütülmesi,
- Tüm iş süreçlerimizin iç denetim ve süreç değerlendirme yöntemleri ile periyodik olarak gözden geçirilerek performanslarının takip edilmesi, hata ve risk önleyici yaklaşımların belirlenmesi ve sürekli iyileştirilmesi
konularında yapılacak tüm çalışmaları destekler ve sürekliliğini sağlayacağımızı taahhüt ederiz.

Alkın Kompresör'ün tüm çalışanları, Entegre Yönetim Sistemleri Politikası ilkelerinin uygulanmasından, geliştirilmesinden ve gerekli kaynakların sağlanmasından sorumludur. Bu politika, tüm ilgili tarafların erişimine açıktır ve yürürlükteki yerel, yasal, düzenleyici ve müşteri gerekliliklerini ve iş etkinliğindeki değişiklikleri dikkate almak için periyodik olarak gözden geçirilir.

Alkın Kompresör Linsans 2
Size daha iyi deneyim sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz, devam ederek Çerez Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.