Cüneytbey Mh., Tabaş Yolu Küme Evleri No:3 Menderes / İzmir
alkin@alkin.com.tr
0 232 782 22 90
Alkın Türkçe
Alkın İngilizce

Firma Tanıtımı


Firmamız 1990 yılında Yüksek Mühendis Erol Çiprut tarafından ALKIN KOMPRESÖR adıyla kurulmuştur. ALKIN KOMPRESÖR üretim faaliyetlerini Menderes/İzmir deki 3500m2 si kapalı olmak üzere toplam 16500m2 lik bir alanda sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve yükselen ihracatı ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerindendir.
Firmamız iç piyasaya arzı yanında; kurulduğundan itibaren üretiminin büyük bir kısmını yurtdışına ihraç etmektedir. ABD, Kanada, Fransa, Rusya, Endonezya, Kore, Avustralya, BAE, Finlandiya, İsveç gibi daha birçok ülkeye ihracat yapmakta ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır.
Yüksek basınçlı solunum havası kompresör üretiminde öncü olan firmamız ALKIN KOMPRESÖR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Haziran 2012 tarihinde,1978 yılından bu yana pistonlu ve vidalı kompresör sektöründe faaliyet gösteren ve pazar lideri durumda olan AYDIN TRAFO MAK. SAN. VE TİC. A.Ş. bünyesine geçmiştir.
Firmamız AYDIN TRAFO MAK. SAN. VE TİC. A.Ş. nin gelişen teknolojileri takip etmesi ve uygulamasının bize kattığı güç ile iç ve dış piyasada daha sağlam adımlar atmaktadır. Ar-ge ve kalite güvence çalışmaları için gerekli olan yatırımlara önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir.
Hedefimiz; dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek siz değerli müşterilerimizin basınçlı hava alanındaki tüm beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilmektir.
Kalite, teknik bilgi ve deneyimleri ile Türkiye’de ve Dünya’da kendini ispat etmiş olan firmalarımız bundan sonraki süreçte birbirlerinden aldıkları destek ile müşteri memnuniyetini ilke edinen bir anlayışla siz değerli müşterilerine hizmet vermekten büyük mutluluk duyacaktır.